WCLA2012V1-2R7-R
WCLA2012V1-2R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2012v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 800MA 45MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 45mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant: 8GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 800 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCLA2012V1-2R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 800MA 45MOHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 45mOhm Max, Q @ Freq: 50 @ 1.5GHz, Frequency - Self Resonant: 8GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 2.7 nH, Current Rating (Amps): 800 mA.