WCLA2012V1-330-R
WCLA2012V1-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2012v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33NH 500MA 270MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Q @ Freq: 55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 2.05GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Part Status: Active
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 500 mA