Produkte > WEIPU CONNECTOR > WH400A-TJ-N-120
WH400A-TJ-N-120 Weipu Connector
WEIPU%20WH400A%20series%20catalog.pdf
Hersteller: Weipu Connector
Description: CONN PLUG MALE 1P SCREW
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Natural
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 400A
Number of Positions: 1
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Ingress Protection: IP67
Cable Opening: 0.512" ~ 1.259" (13.00mm ~ 32.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details WH400A-TJ-N-120 Weipu Connector
Description: CONN PLUG MALE 1P SCREW, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Natural, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 1, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet, Termination: Crimp, Screw, Ingress Protection: IP67, Cable Opening: 0.512" ~ 1.259" (13.00mm ~ 32.00mm), Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Plastic, Primary Material: Plastic.