Produkte > INPAQ TECHNOLOGY CO., LTD > WIP201610S-R68MLDG
WIP201610S-R68MLDG
WIP201610S-R68MLDG INPAQ Technology Co., Ltd
WIP201610S%20L%20Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 2016 0.68UH 20% D
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 47mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 120MHz
Current - Saturation (Isat): 4.2A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 3.5 A
auf Bestellung 290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WIP201610S-R68MLDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: POWER INDUCTOR 2016 0.68UH 20% D, Packaging: Cut Tape (CT), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0806 (2016 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 47mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 120MHz, Current - Saturation (Isat): 4.2A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0806, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 3.5 A.