WMC2S47K
WMC2S47K Cornell Dubilier Knowles
WMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 125V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.343" Dia x 0.531" L (8.70mm x 13.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WMC2S47K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 125V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.343" Dia x 0.531" L (8.70mm x 13.50mm).