Produkte > AIRBORN, INC. > WTAV14PD9J
WTAV14PD9J AirBorn, Inc.
ctw017.pdf?channelToken=5c85c5870c804bf9a48843d8b02a468a
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS
Packaging: Bulk
Features: Jackscrews
Connector Type: Plug
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.140" (3.56mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.625" (15.88mm)
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WTAV14PD9J AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Packaging: Bulk, Features: Jackscrews, Connector Type: Plug, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.140" (3.56mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.625" (15.88mm), Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm).