Produkte > AIRBORN, INC. > WTB14SAD9JTB
WTB14SAD9JTB AirBorn, Inc.
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 1000V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Length - Post: 0.140" (3.56mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details WTB14SAD9JTB AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Packaging: Bulk, Features: Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 1000V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Length - Post: 0.140" (3.56mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.