X20-24S2.5/2 TDK-Lambda Americas Inc
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 2.5V 15W
Features: Remote On/Off, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 74%
Current - Output (Max): 6A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 2.5V
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details X20-24S2.5/2 TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC DC CONVERTER 2.5V 15W, Features: Remote On/Off, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 74%, Current - Output (Max): 6A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 2.5V, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.