Produkte > XICOR-DIVISION OF INTERSIL > X9279TV14IZ-2.7T1
X9279TV14IZ-2.7T1
X9279TV14IZ-2.7T1 Xicor-Division of Intersil
INSLS08916-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Xicor-Division of Intersil
Description: DIGIPOT, 256 POSITIONS
Packaging: Bulk
Resistance (Ohms): 100k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: I2C
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 300 (Max)
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details X9279TV14IZ-2.7T1 Xicor-Division of Intersil
Description: DIGIPOT, 256 POSITIONS, Packaging: Bulk, Resistance (Ohms): 100k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: I2C, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 300 (Max), Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.