X9421WV14I-2.7
X9421WV14I-2.7 Xicor-Division of Intersil
INSL-S-A0001412550-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Xicor-Division of Intersil
Description: DIGIPOT, 64 POSITIONS
Resistance (Ohms): 10k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tube
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Taps: 64
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 260 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 76
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details X9421WV14I-2.7 Xicor-Division of Intersil
Description: DIGIPOT, 64 POSITIONS, Resistance (Ohms): 10k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Packaging: Tube, Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Number of Taps: 64, Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 14-TSSOP, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150, Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.