Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > XC2797X200F100LABKXUMA1
XC2797X200F100LABKXUMA1
XC2797X200F100LABKXUMA1 Infineon Technologies
xc2797x_ds_v1.3_2011_07.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 1600KB Flash 3.3V/5V 176-Pin LQFP EP T/R
auf Bestellung 460 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XC2797X200F100LABKXUMA1 Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32B 1.6MB FLSH 176LQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 176-LQFP Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 100MHz, Program Memory Size: 1.6MB (1.6M x 8), RAM Size: 138K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: C166SV2, Data Converters: A/D 30x10b, Core Size: 16/32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI, Peripherals: I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: PG-LQFP-176-12, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 150, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XC2797X200F100LABKXUMA1 XC2797X200F100LABKXUMA1 Hersteller : Infineon Technologies xc2797x_ds_v1.3_2011_07.pdf MCU 16-bit/32-bit C166SV2 CISC/DSP/RISC 1600KB Flash 3.3V/5V 176-Pin LQFP EP T/R
auf Bestellung 449 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 176-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 100MHz
Program Memory Size: 1.6MB (1.6M x 8)
RAM Size: 138K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 30x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V