XEV10-30-B Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 10MM EV FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV10-30-B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 10MM EV FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote XEV10-30-B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XEV10-30-B XEV10-30-B Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10864_ev_pre_production_sample_aux_fuse-1622957.pdf Specialty Fuses 10MM EV