XEV10-50-1P Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 10MM EV FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 50A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV10-50-1P Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 10MM EV FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 50A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.