Produkte > BUSSMANN / EATON > XEV20-150-SP
XEV20-150-SP
XEV20-150-SP Bussmann / Eaton
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses 20MM EV
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV20-150-SP Bussmann / Eaton
Description: 20MM EV FUSE SAMPLE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.575" L (20.00mm x 40.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 150A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote XEV20-150-SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XEV20-150-SP Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division Description: 20MM EV FUSE SAMPLE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.575" L (20.00mm x 40.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC