XEV20-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 20MM EV FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.575" L (20.00mm x 40.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV20-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 20MM EV FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.575" L (20.00mm x 40.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 150A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote XEV20-150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XEV20-150 XEV20-150 Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10863_ev_pre_production_sample_power_fu-1622941.pdf Specialty Fuses 20MM EV FUSE