XEV25-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 25MM EV FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.087" L (25.00mm x 53.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A
Mounting Type: Bolt Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV25-150 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 25MM EV FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.087" L (25.00mm x 53.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 150A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 500 V.
Weitere Produktangebote XEV25-150
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XEV25-150 XEV25-150 Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10863_ev_pre_production_sample_power_fu-1622941.pdf Specialty Fuses 25MM EV