XEV30-200-SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-10863-ev-pre-production-sample-power-fuses.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 30MM EV FUSE SAMPLE
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.087" L (30.00mm x 53.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 200A
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Voltage Rating - DC: 500 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details XEV30-200-SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 30MM EV FUSE SAMPLE, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.181" Dia x 2.087" L (30.00mm x 53.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote XEV30-200-SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XEV30-200-SP XEV30-200-SP Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10863_ev_pre_production_sample_power_fu-1622941.pdf Specialty Fuses 30mm EV FUSE