XLM-62R1137B-R
XLM-62R1137B-R Eaton - Electronics Division
eaton-xlm-62-supercapacitor-module-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 130F 0%, +20% 62.1V CHAS MNT
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +20%
Package / Case: Module
Size / Dimension: 24.996" L x 6.937" W (634.90mm x 176.20mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: Screw Terminals
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.7mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 6.862" (174.30mm)
Capacitance: 130 F
Voltage - Rated: 62.1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XLM-62R1137B-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP 130F 0%, +20% 62.1V CHAS MNT, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +20%, Package / Case: Module, Size / Dimension: 24.996" L x 6.937" W (634.90mm x 176.20mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: Screw Terminals, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.7mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 6.862" (174.30mm), Capacitance: 130 F, Voltage - Rated: 62.1 V.
Weitere Produktangebote XLM-62R1137B-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XLM-62R1137B-R XLM-62R1137B-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_xlm_62_supercapacitor_module_data_sheet-1608819.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors SC MODULE, 62.1V, 130F, SB