XVH3566-2R7507Q-R
XVH3566-2R7507Q-R Eaton - Electronics Division
XVH%20Supercapacitors.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP, XVH, 2.7V 500F 3.5MOHM, SNA
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 2.677" (68.00mm)
Capacitance: 500 F
Voltage - Rated: 2.7 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details XVH3566-2R7507Q-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP, XVH, 2.7V 500F 3.5MOHM, SNA, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 2.677" (68.00mm), Capacitance: 500 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Weitere Produktangebote XVH3566-2R7507Q-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
XVH3566-2R7507Q-R Hersteller : Eaton Electronics XVH%20Supercapacitors.pdf CAP, XVH, 2.7V 500F 3.5mOhm, SNAP