XVM-315R9515-R
XVM-315R9515-R Eaton - Electronics Division
eaton-xvm-315-pcba-supercapacitor-module-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP MODULE 5.1F 315.9V
Tolerance: -5%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 17.323" L x 14.843" W (440.00mm x 377.00mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination: Screw Terminals
ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 3.740" (95.00mm)
Capacitance: 5.13 F
Voltage - Rated: 315.9 V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details XVM-315R9515-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP MODULE 5.1F 315.9V, Tolerance: -5%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 17.323" L x 14.843" W (440.00mm x 377.00mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination: Screw Terminals, ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 3.740" (95.00mm), Capacitance: 5.13 F, Voltage - Rated: 315.9 V.