Produkte > YENYO TECHNOLOGY > YAK15-076C-Y
YAK15-076C-Y
YAK15-076C-Y Yenyo Technology
YAK-Y%20Series%20R3.pdf
Hersteller: Yenyo Technology
Description: TVS 15KA DIODE 76VWM Bi-Dir AK
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V
Supplier Device Package: Axial, AK
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 140V
Produktbewertung abgeben
Technische Details YAK15-076C-Y Yenyo Technology
Description: TVS 15KA DIODE 76VWM Bi-Dir AK, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center), Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 76V, Supplier Device Package: Axial, AK, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 85V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 140V, Power Line Protection: No.