Produkte > NKK SWITCHES > YB16CKW01-5C-JB
YB16CKW01-5C-JB
YB16CKW01-5C-JB NKK Switches
ybilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Pushbutton Switches SPDT ON-ON RND RED
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YB16CKW01-5C-JB NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V, Packaging: Tray, Features: Tactile Feedback, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 1.9 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YB16CKW01-5C-JB YB16CKW01-5C-JB Hersteller : NKK Switches ybilluminated.pdf Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Packaging: Tray
Features: Tactile Feedback
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 1.9 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (White Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V