YM120C45N301
YM120C45N301 Amphenol Thermometrics
YM120.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 39MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.177" T (4.00mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 39 mA
Current - Trip (It): 55 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Current - Max: 200 mA
Resistance - 25°C (Typ): 300 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YM120C45N301 Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 39MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.177" T (4.00mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 39 mA, Current - Trip (It): 55 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Current - Max: 200 mA, Resistance - 25°C (Typ): 300 Ohms.