YM120D170N250 Amphenol Thermometrics
AAS-920-627A-Thermometrics-Type-YM-031414-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 161MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.177" T (8.50mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 161 mA
Current - Trip (It): 228 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Current - Max: 1.1 A
Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YM120D170N250 Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 161MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.177" T (8.50mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 161 mA, Current - Trip (It): 228 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Current - Max: 1.1 A, Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms.