YPAL1.20N
YPAL1.20N Amphenol Thermometrics
YP%20Series%20.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 30V 600MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.138" T (11.00mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Trip (It): 1.2 A
Voltage - Max: 30V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Current - Max: 4.3 A
Resistance - 25°C (Typ): 1.2 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YPAL1.20N Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 30V 600MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.433" Dia x 0.138" T (11.00mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Trip (It): 1.2 A, Voltage - Max: 30V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Current - Max: 4.3 A, Resistance - 25°C (Typ): 1.2 Ohms.