YPBJ0025T
YPBJ0025T Amphenol Thermometrics
YP%20Series%20.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.138" T (6.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Trip (It): 110 mA
Voltage - Max: 80V
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Current - Max: 1 A
Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YPBJ0025T Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.138" T (6.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Trip (It): 110 mA, Voltage - Max: 80V, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Current - Max: 1 A, Resistance - 25°C (Typ): 25 Ohms.