YPBJ2.30T
YPBJ2.30T Amphenol Thermometrics
YP%20Series%20.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 245MA RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.689" Dia x 0.138" T (17.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 245 mA
Current - Trip (It): 500 mA
Voltage - Max: 80V
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Current - Max: 8 A
Resistance - 25°C (Typ): 2.3 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YPBJ2.30T Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 245MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.689" Dia x 0.138" T (17.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 245 mA, Current - Trip (It): 500 mA, Voltage - Max: 80V, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Current - Max: 8 A, Resistance - 25°C (Typ): 2.3 Ohms.