YPCL0055N
YPCL0055N Amphenol Thermometrics
YP%20Series%20.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 60MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA
Current - Trip (It): 125 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Current - Max: 1 A
Resistance - 25°C (Typ): 55 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YPCL0055N Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 265V 60MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.354" Dia x 0.197" T (9.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA, Current - Trip (It): 125 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Current - Max: 1 A, Resistance - 25°C (Typ): 55 Ohms.