YQA120N4.2 Amphenol Thermometrics
AAS-920-510B-Thermometrics-Type-YQ-013018-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 30V 280MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 280 mA
Current - Trip (It): 560 mA
Voltage - Max: 30V
Current - Max: 3 A
Resistance - 25°C (Typ): 4.2 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YQA120N4.2 Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 30V 280MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 280 mA, Current - Trip (It): 560 mA, Voltage - Max: 30V, Current - Max: 3 A, Resistance - 25°C (Typ): 4.2 Ohms.