YQB120N2.30 Amphenol Thermometrics
AAS-920-510B-Thermometrics-Type-YQ-013018-web.pdf
Hersteller: Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 550MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.689" Dia x 0.157" T (17.50mm x 4.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 550 mA
Current - Trip (It): 1.1 A
Voltage - Max: 80V
Current - Max: 8 A
Resistance - 25°C (Typ): 2.3 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YQB120N2.30 Amphenol Thermometrics
Description: PTC RESET FUSE 80V 550MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.689" Dia x 0.157" T (17.50mm x 4.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.201" (5.10mm), Current - Hold (Ih) (Max): 550 mA, Current - Trip (It): 1.1 A, Voltage - Max: 80V, Current - Max: 8 A, Resistance - 25°C (Typ): 2.3 Ohms.
Weitere Produktangebote YQB120N2.30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
YQB120N2.30 YQB120N2.30 Hersteller : Amphenol AAS-920-510B-Thermometrics-Type-YQ-013018-web-1315826.pdf PTC (Positive Temperature Coefficient) Thermistors 2.3 ohm 17.5mm Dia 20% Tol