Produkte > YINGJIAO > YSD20L-1200840
YSD20L-1200840
YSD20L-1200840 YINGJIAO
YSD_20L_10.pdf
Hersteller: YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 10W; 12VDC; 840mA; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 10W
Output voltage: 12V DC
Output current: 0.84A
Supply voltage: 90...264V AC
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 23x100x92mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -20...70°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 81%