Produkte > YINGJIAO > YSDH240-48005000
YSDH240-48005000
YSDH240-48005000 YINGJIAO
YSDH_240.pdf
Hersteller: YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 48VDC; 5A; 90÷264VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 240W
Output voltage: 48V DC
Output current: 5A
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 63x125x113.5mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -25...70°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90%
Manufacturer series: YSDH
Caution!: rated parameters obtained at full load
auf Bestellung 5 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details YSDH240-48005000 YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 48VDC; 5A; 90÷264VAC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 240W, Output voltage: 48V DC, Output current: 5A, Supply voltage: 90...264V AC, Electrical connection: terminal block, Mounting: for DIN rail mounting, Body dimensions: 63x125x113.5mm, Number of outputs: 1, Operating temperature: -25...70°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 90%, Manufacturer series: YSDH, Caution!: rated parameters obtained at full load.