Produkte > YINGJIAO > YSDN240-24010000
YSDN240-24010000
YSDN240-24010000 YINGJIAO
YSDN240_EN.pdf
Hersteller: YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 240W
Output voltage: 24V DC
Output current: 10A
Supply voltage: 100...264V AC
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 63x125x113mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -20...70°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 88%
Manufacturer series: YSD-N
Caution!: rated parameters obtained at full load
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details YSDN240-24010000 YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 240W, Output voltage: 24V DC, Output current: 10A, Supply voltage: 100...264V AC, Electrical connection: terminal block, Mounting: for DIN rail mounting, Body dimensions: 63x125x113mm, Number of outputs: 1, Operating temperature: -20...70°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 88%, Manufacturer series: YSD-N, Caution!: rated parameters obtained at full load.