Produkte > YINGJIAO > YSDT240-24010000
YSDT240-24010000
YSDT240-24010000 YINGJIAO
YSDT_240.pdf
Hersteller: YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Output voltage: 24V DC
Power: 240W
Supply voltage: 340...550V AC
Kind of power supply: for DIN rail
Body dimensions: 63x113x125mm
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 92%
Electrical connection: terminal block
Manufacturer series: YSDT
Number of outputs: 1
Output current: 10A
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details YSDT240-24010000 YINGJIAO
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 240W; 24VDC; 10A; OUT: 1, Type of power supply: switching, Output voltage: 24V DC, Power: 240W, Supply voltage: 340...550V AC, Kind of power supply: for DIN rail, Body dimensions: 63x113x125mm, Operating temperature: -30...70°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 92%, Mounting: for DIN rail mounting, Caution!: rated parameters obtained at full load, Electrical connection: terminal block, Manufacturer series: YSDT, Number of outputs: 1, Output current: 10A.