Produkte > TGS > YV32K76800S003
YV32K76800S003
YV32K76800S003 TGS
Hersteller: TGS
Description: CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD1610
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Load Capacitance: 7pF
Size / Dimension: 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: kHz Crystal (Tuning Fork)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance: ±20ppm
Operating Mode: Fundamental
Height - Seated (Max): 0.020" (0.50mm)
Part Status: Active
ESR (Equivalent Series Resistance): 90 kOhms
Frequency: 32.768 kHz