Z15G1305
Z15G1305 HIGHLY ELECTRIC
z15g.pdf
Hersteller: HIGHLY ELECTRIC
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 20A/250VAC; with pin; SPDT; ON-(ON)
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
AC contacts rating @R: 20A / 250V AC
Switches features: with pin
Contacts configuration: SPDT
AC contacts rating @L: 4A / 125V AC
Max. contact resistance:: 15mΩ
Leads: M4 screws
Body dimensions: 49.2x17.45x24.2mm
Mechanical durability: 1000000 cycles
Operating temperature: 0...55°C
Operating Force: 3.5N
Electrical life: 100000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Related items: AA8000
auf Bestellung 277 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Z15G1305 HIGHLY ELECTRIC
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 20A/250VAC; with pin; SPDT; ON-(ON), Type of switch: microswitch SNAP ACTION, AC contacts rating @R: 20A / 250V AC, Switches features: with pin, Contacts configuration: SPDT, AC contacts rating @L: 4A / 125V AC, Max. contact resistance:: 15mΩ, Switching method: ON-(ON), Number of positions: 2, Stable positions number: 1, IP rating: IP40, Leads: M4 screws, Body dimensions: 49.2x17.45x24.2mm, Mechanical durability: 1000000 cycles, Operating temperature: 0...55°C, Operating Force: 3.5N, Electrical life: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Related items: AA8000.