Produkte > MURATA > ZRB18AC80E476ME01K
ZRB18AC80E476ME01K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 2.5V; X6S; ±20%; SMD; 0603; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 2.5V
Dielectric: X6S
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Manufacturer series: ZRB
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...105°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ZRB18AC80E476ME01K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 2.5V; X6S; ±20%; SMD; 0603; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 2.5V, Dielectric: X6S, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Manufacturer series: ZRB, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...105°C.