Produkte > KYOCERA AVX > 01016D103KAT2A
01016D103KAT2A
01016D103KAT2A KYOCERA AVX
cx5r-KGM.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.009" (0.22mm)
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 600000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 01016D103KAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.009" (0.22mm), Capacitance: 10000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
01016D103KAT2A 01016D103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 0.01uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 01005 85°C T/R
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20000
01016D103KAT2A 01016D103KAT2A Hersteller : Kyocera AVX cx5r-KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM02AR50J103KH NEW GLOBAL PN 6.3V 0.01u A 581-KGM02AR50J103KH
Mindestbestellmenge: 19
01016D103KAT2A 01016D103KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Description: CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 6.3V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Capacitance: 10000 pF