Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0201BB103K160YT
0201BB103K160YT
0201BB103K160YT Knowles Novacap
0201BB103K160YT_Spec.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF
auf Bestellung 14990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201BB103K160YT Knowles Novacap
Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0201, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote 0201BB103K160YT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0201BB103K160YT 0201BB103K160YT Hersteller : Knowles Novacap 0201BB103K160YT_Spec.pdf Description: CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10000 pF