Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0201BN470J500NGT
0201BN470J500NGT
0201BN470J500NGT Knowles Novacap
0201BN470J500NGT_Spec.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance: ±5%
Features: Gold Flash Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 47 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201BN470J500NGT Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201, Tolerance: ±5%, Features: Gold Flash Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 47 pF.
Weitere Produktangebote 0201BN470J500NGT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0201BN470J500NGT 0201BN470J500NGT Hersteller : Knowles Novacap 0201BN470J500NGT_Spec.pdf Description: CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 pF