Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0201YA470JAT2A
0201YA470JAT2A
0201YA470JAT2A KYOCERA AVX Components
ccog.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 47pF 16V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201YA470JAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0201, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 47 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0201YA470JAT2A 0201YA470JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components ccog.pdf Cap Ceramic 47pF 16V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
0201YA470JAT2A 0201YA470JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0201
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 47 pF
0201YA470JAT2A 0201YA470JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0_Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 47pF C0G 0201 5% A 581-0201YA470JAT4A
Mindestbestellmenge: 9
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 pF