Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 0201YC471KAT2A
0201YC471KAT2A
0201YC471KAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 470pF 16V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
auf Bestellung 90000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 90000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201YC471KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 470PF 16V X7R 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0201YC471KAT2A 0201YC471KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 470pF 16V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
auf Bestellung 45000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
0201YC471KAT2A 0201YC471KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 470PF 16V X7R 0201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 892
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Mindestbestellmenge: 46
0201YC471KAT2A 0201YC471KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric-777024.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 470pF X7R 0201 10%
Mindestbestellmenge: 7
0201YC471KAT2A Hersteller : AVX X7RDielectric.pdf