04015SS-12N-AT-00
04015SS-12N-AT-00 NMB Technologies Corporation
04015SS_data_sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Features: Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 8300 RPM
Air Flow: 7.4 CFM (0.207m³/min)
Width: 15.00mm
Weight: 0.051 lb (23.13 g)
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 32.0dB
Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 720 mW
auf Bestellung 563 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04015SS-12N-AT-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE, Features: Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 8300 RPM, Air Flow: 7.4 CFM (0.207m³/min), Width: 15.00mm, Weight: 0.051 lb (23.13 g), Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 32.0dB, Static Pressure: 0.270 in H2O (67.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 720 mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04015SS-12N-AT-00 04015SS-12N-AT-00 Hersteller : NMB 04015SS-12N-AT-00.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x15mm, 12VDC, 7.4CFM, Rib Mount, Sleeve, 3 Wire, Tach
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
04015SS-12N-AT-00 04015SS-12N-AT-00 Hersteller : NMB Technologies 04015SS_data_sheet.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x15mm, 12VDC, 7.4CFM, Rib Mount, Sleeve, 3 Wire, Tach
auf Bestellung 385 Stücke:
04015SS-12N-AT-00 04015SS-12N-AT-00 Hersteller : MinebeaMitsumi 04015ss-12n-at-00.pdf DC Fan Axial Sleeve Bearing 12V 6V to 13.8V 7.4CFM 32dB 40 X 40 X 15mm
Produkt ist nicht verfügbar