Produkte > KYOCERA AVX > 04023C104KAT2A-62
04023C104KAT2A-62
04023C104KAT2A-62 KYOCERA AVX
X7RDielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: 0402 25V X7R 100 NF 10%
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04023C104KAT2A-62 KYOCERA AVX
Description: 0402 25V X7R 100 NF 10%, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 25V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04023C104KAT2A-62 04023C104KAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: 0402 25V X7R 100 NF 10%
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 46569 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
04023C104KAT2A-62 04023C104KAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V .1uF X7R 0402 10 % -62C Storage Temp
Mindestbestellmenge: 17
04023C104KAT2A-62 04023C104KAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R