Produkte > KYOCERA AVX > 04024C102KAT2A
04024C102KAT2A
04024C102KAT2A Kyocera AVX
Hersteller: Kyocera AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4V 1000pF 10%
auf Bestellung 9858 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04024C102KAT2A Kyocera AVX
Description: CAP CER SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 4V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Capacitance: 1000 pF.
Weitere Produktangebote 04024C102KAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04024C102KAT2A 04024C102KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 0.001uF 4V X7R 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
04024C102KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 4V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Capacitance: 1000 pF