Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 04025A150GAT2A
04025A150GAT2A
04025A150GAT2A KYOCERA AVX Components
c0gnp0-dielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 15pF 50V C0G 2% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 70000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 70000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025A150GAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 15 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025A150GAT2A 04025A150GAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 15pF 50V C0G 2% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 80000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60000
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 15pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Alias: KGM05ACG1H150GH
Kind of capacitor: MLCC
Mindestbestellmenge: 556
Mindestbestellmenge: 731
Mindestbestellmenge: 458
04025A150GAT2A 04025A150GAT2A Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Description: CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15 pF
Mindestbestellmenge: 22
04025A150GAT2A 04025A150GAT2A Hersteller : Kyocera AVX C0GNP0-Dielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM05ACG1H150GH NEW GLOBAL PN 50V 15pF C A 581-KGM05ACG1H150GH
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 15 pF