Produkte > KYOCERA AVX > 04025A151FAT2A-62
04025A151FAT2A-62
04025A151FAT2A-62 KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Capacitance: 150 pF
auf Bestellung 9770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025A151FAT2A-62 KYOCERA AVX
Description: CAP CER SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Capacitance: 150 pF.
Weitere Produktangebote 04025A151FAT2A-62
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025A151FAT2A-62 04025A151FAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX Components c0gnp0-dielectric.pdf Cap Ceramic 150pF 50V C0G 1% Pad SMD 0402 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
04025A151FAT2A-62 04025A151FAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX Description: CAP CER SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 150 pF
Produkt ist nicht verfügbar
04025A151FAT2A-62 04025A151FAT2A-62 Hersteller : KYOCERA AVX C0GNP0_Dielectric-2952720.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 150pF C0G 0402 1% -62C Storage Temp