Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 04025C241JAT2A
04025C241JAT2A
04025C241JAT2A KYOCERA AVX Components
x7rdielectric.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 240pF 50V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3155
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025C241JAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 240PF 50V X7R 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 240 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025C241JAT2A 04025C241JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components x7rdielectric.pdf Cap Ceramic 240pF 50V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1108
04025C241JAT2A 04025C241JAT2A Hersteller : Kyocera AVX X7RDielectric.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 240pF X7R 0402 5 %
Mindestbestellmenge: 7
04025C241JAT2A 04025C241JAT2A Hersteller : KYOCERA AVX X7RDielectric.pdf Description: CAP CER 240PF 50V X7R 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 240 pF
Mindestbestellmenge: 39
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 240 pF