Produkte > KYOCERA AVX > 04025U0R4BAT2A
04025U0R4BAT2A
04025U0R4BAT2A KYOCERA AVX
U-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.4PF 50V NP0 0402
Tolerance: ±0.1pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.4 pF
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025U0R4BAT2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.4PF 50V NP0 0402, Tolerance: ±0.1pF, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.4 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025U0R4BAT2A 04025U0R4BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 0.4PF 50V NP0 0402
Tolerance: ±0.1pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 0.4 pF
auf Bestellung 53408 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
04025U0R4BAT2A 04025U0R4BAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components u-series.pdf Cap Ceramic 0.4pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125°C T/R
04025U0R4BAT2A 04025U0R4BAT2A Hersteller : AVX U-Series-894201.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .4pF C0G 0402 .1pF Tol