Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 04025U100CAT2A
04025U100CAT2A
04025U100CAT2A KYOCERA AVX Components
06031u100fat2a.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04025U100CAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±0.25pF, Features: Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04025U100CAT2A 04025U100CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Description: CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±0.25pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Tolerance: ±0.25pF
Features: Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 10 pF
Mindestbestellmenge: 100
04025U100CAT2A 04025U100CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX AVXCS08281-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: KYOCERA AVX - 04025U100CAT2A - HF-Kondensator, 10 pF, 50 V, U, ± 0.25pF, 125 °C
tariffCode: 85322900
Kapazität: 10
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
Bauform - Kondensator: -
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 0.25pF
Betriebstemperatur, max.: 125
usEccn: EAR99
Produktpalette: U
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
04025U100CAT2A 04025U100CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components 06031u100fat2a.pdf Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
04025U100CAT2A 04025U100CAT2A Hersteller : KYOCERA AVX U-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 10pF C0G 0402 0. 25pF